Lustro w ramie

Łazienka otulona światłem. Dlaczego warto wybrać podświetlane lustro i o czym trzeba pamiętać, jaki rodzaj podświetlenia wybrać

Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem rodzaju lustra do łazienki (bo chyba kwestia mieć lub nie mieć lustra nie wchodzi w grę!) to oprócz kształtu i rodzaju ramy, warto wziąć pod uwagę jego podświetlenie. Ten sprytny zabieg niesie ze sobą imponującą liczbę zalet. Czy ma wady? Nazwalibyśmy to drobnymi utrudnieniami, które zdecydowanie nie stanowią przeciwwagi dla korzyści. Zatem jakie argumenty przemawiają za posiadaniem podświetlanego lustra w łazience?

 

Ożywienie wnętrza

Zastosowanie podświetlenia lustra, co nadal uważane jest za innowację, zdecydowanie zmienia charakter łazienki. Ożywia ją, odmładza i wnosi współczesny sznyt. Nie ma obaw o trudności w dopasowaniu do wnętrza, bo lustra podświetlane odnajdują się w każdym stylu. 

 

Dodatkowe źródło światła

W łazience światła nigdy dość. Najlepiej, żeby nie było jedno centralne, bo takie nie buduje żadnego klimatu, a wręcz go odbiera. Dodatkowym źródłem światła może być lustro z podświetleniem. Postaw na klasykę, okrągłe lustro w czarnej ramie z podświetleniem led lub model dla bardziej odważnych, lustro podświetlane o organicznym kształcie. Kilka źródeł światła daje efekt iluminacji z każdej strony. Innym miejscem, które często potrzebuje dodatkowego źródła światła jest korytarz czy też hol. Lustro z podświetleniem led idealnie odnajdzie się w takiej roli. Doświetli wnętrze oraz sylwetkę.

 

Nastrój w łazience

Jeśli lubicie długie relaksujące kąpiele przy świecach, to zastosowanie oświetlenia wydobywającego się zza lustra, tzw. backlight, dodatkowo wzmocni klimat. Stonowane światło będzie delikatnie „sączyło się” spod lustra, wnosząc nastrój domowego spa. Tutaj z pomocą przychodzą lustra kapsułowe z podświetleniem led. Ich łukowa i miękka forma doskonale współgra z prostymi liniami mebli i ścian.

 

 

Ułatwienie wykonania makijażu

Kobiety spędzają przed lustrem więcej czasu niż mężczyźni. Nawet zwykły, codzienny make-up zabiera sporo czasu. Do tego dochodzą zabiegi pielęgnacyjne, które płeć piękna regularnie stosuje. Wypiaskowane od podlewu i podświetlone lustro zdecydowanie ułatwi te przyjemne, ale też i czasochłonne czynności. Jasne, białe światło idealnie doświetla skórę, dlatego chętnie wybierane jest przez salony kosmetyczne. Do tego celu najlepiej sprawdzi się barwa biała neutralna taśmy LED, która jest najbardziej zbliżona do światła dziennego. Jeśli światło pada na twarz z czterech stron, twarz jest równomiernie doświetlona. Wypiaskowany okrąg lub owal także zapewni równe oświetlenie twarzy. Dzięki niemu kobieta ma pewność, że makijaż po wyjściu z domu będzie wyglądał naturalnie. Do wykonania make-up najlepsza jest opcja podświetlenia, w którym wydobywające się przez taflę lustra światło pada na twarz pozbawiając ją cieni, tzw. frontlight – lustro do makijażu.

 

 

Wydobycie struktury ściany

Jeśli Wasza ściana w łazience ma ciekawą strukturę, np. jest z nieregularnego tynku, płytek imitujących kamień lub jeśli są to płytki w modny ostatnio wzór terazzo, warto wydobyć jej walory! Lustro podświetlane znów przychodzi z pomocą. Światło wspaniale podkreśli fakturę i kolory, zwracając na nie większą uwagę. W tym przypadku warto wybrać lustro okrągłe z podświetleniem wydobywającym się zza lustra lub lustro z zaokrąglonymi narożnikami z podświetleniem. Należy jednak pamiętać, że podświetlenie tego typu ma funkcję dekoracyjną.

 

 

 

Pochwała prostoty

Samo światło w podświetlanym lustrze jest już dekoracją, więc nie ma potrzeby, by rama była bardzo zdobna. Tak naprawdę najlepiej sprawdzi się wąska rama lub samo lustro bez ramy. Oświetlenie wydobywające się zza lustra i tak będzie grało pierwsze skrzypce.

 

O czym trzeba pamiętać wybierając lustro podświetlane

Pisaliśmy też o pewnych utrudnieniach, z jakimi łączy się wybór lustra podświetlanego. Łączy się to z koniecznością wcześniejszego przygotowania instalacji elektrycznej w ścianie, bo nie chcemy przecież zwisających przewodów. W przypadku luster z podświetleniem typu backlihgt należy także dopasować barwę światła do pozostałych punktów świetlnych w pomieszczeniu. Dzięki temu całe wnętrze będzie wyglądała spójnie.

 


Źródło:

Zdjęcie nr 1 – archiwum Lustrowramie

Zdjęcie nr 2 – https://www.behance.net/gallery/98940083/Bathroom-design-project

Zdjęcie nr 3 – https://www.behance.net/gallery/83892779/The-Rakhine-House?tracking_source=search

Zdjęcie nr 4 – archiwum Lustrowramie

Zdjęcie nr 5 – archiwum Lustrowramie

Zdjęcie nr 6 – https://www.behance.net/gallery/98836403/NATURAL-BEIGE

Zdjęcie nr 7 – archiwum Lustrowramie, zdjęcie dzięki uprzejmości EG Projekt

Zdjęcie nr 8 – archiwum Lustrowramie

Zdjęcie nr 9 – https://pl.pinterest.com/pin/683843524679358765/

Zdjęcie nr 10 – https://design-milk.com/conran-and-partners-design-new-cadence-residential-building-in-london/

Zdjęcie nr 11 – archiwum Lustrowramie

Zdjęcie nr 12 – https://www.instagram.com/gia_renovations/

Inne artykuły

  lustra łukowe

  Chcesz całkowicie odmienić wnętrze? Odważ się na łuki i zaoblenia

  Łuki w architekturze podtrzymują lub dekorują budynki już od starożytności (brama Isztar w Mezopotamii!). Ich rozwój nastąpił w starożytnym Rzymie, potem kontynuowany był w średniowieczu i tak łuki przetrwały do czasów współczesnych. Tam, gdzie występują, zawsze robi się ciekawie – dlatego warto się odważyć na zastosowanie łuków w nowoczesnych wnętrzach! Wystarczy choć jeden element, by […]

  Czytaj dalej
  złote dodatki do salonu

  Wnętrza pełne blasku. Prostota i złote dodatki – to wnętrzarski hit

  Jak sam tytuł wskazuje, we wnętrzach modne są złote dodatki, a nie przepych rodem z Wersalu czy Pałacu Zimowego w Petersburgu. Dziś złoto jest akcentem, bardzo delikatnym i nienarzucającym się, który raczej wibruje, mieni się, rozświetla wnętrze, zamiast je przytłaczać. Najpopularniejsze na Pinterest aranżacje często uwodzą wzrok tylko akcentami złocistości. Tu lustro w ramie, tam […]

  Czytaj dalej

  A na dodatek czerń! Black&white uniwersalnym zestawieniem wnętrz, które nigdy się nie znudzi

  Dziś będzie o takich duetach, które zostały dla siebie wprost stworzone. Zawsze pasują, są pewnikiem w niepewnych czasach. Kawa i…coś słodkiego;) Ser pleśniowy i winogrona. Mała czarna i lampka wina. Herbata i cytryna. Pomidor i ogórek. Plaża i leżak. Wygodny fotel i książka. Pudrowy róż i złoto. W końcu czerń i biel! Black&white wymawia się […]

  Czytaj dalej

  Ach, te okrągłe kształty! Lustra, które robią karierę

  Ach, te okrągłe kształty! Lustra, które robią karierę Koło to symbol harmonii, nieskończoności, wieczności i doskonałości. Czy można więc wątpić w to, że kształt okrągłego lustra w ramie wniesie do wnętrza spokój i porządek? Nawet nie znając symboliki koła, podświadomie czujemy, że jest ono nam przyjazne i dobrze wpływa na psychikę. Jeśli można mówić o […]

  Czytaj dalej