Lustra rustykalne

Styl rustykalny reprezentuje i wyraża zamiłowanie do życia w zgodzie z naturą. Motywy drewniane oraz ciepłe barwy to podstawowe cechy tego odłamu. Pomieszczenia tworzone w takim nurcie sprawiają wrażenie ciepłych, przyjaznych i dających ukojenie.

Lustra rustykalne osadzone są w drewnianych, prostokątnych ramach ze zdobieniami, które w świetny sposób będą współgrać również ze stylem prowansalskim i klasycznym. Charakterystyczne ornamenty i efekt postarzenia nadają zwiewności i przede wszystkim poczucia naturalności. Lustra dostępne są w dowolnych, wybranych przez klienta rozmiarach. Dostosowane do zawieszenia lub postawienia na podłodze.

Stylowe dopełnienie wyposażenia garderoby, jak również podkreślenie ciepła i harmonii salonu i sypialni szczęśliwego, pełnego przyjaźni domu.

Styl rustykalny to przeniesienie łagodności natury do wnętrz. Tak w skrócie można podsumować charakter tego typu aranżacji wnętrz. To styl, który ma w sobie magię i ciepło wiejskiego życia. Wbrew pozorom nie jest to styl odpowiedni wyłącznie dla posiadaczy domów pod miastem. Wnętrza rustykalne świetnie sprawdzają się w hałasie wielkiego miasta, chociażby w postaci dodatków i luster.

Lustra w stylu rustykalnym, czyli jakie?

Styl rustykalny to powrót do korzeni. Ogolenie nazywa się go wystrojem wiejskim z retro nutą, bo pochodzi z końca XIX wieku. Mimo zaawansowanego wieku, styl nie stracił na współczesności. Szczególnie w kwestii wprowadzanych do wnętrz mebli, dekoracji i dodatków takich jak lustra. Wnętrza, dodatki w tym stylu charakteryzują się surowymi fakturami i naturalnymi materiałami. Drewno to kluczowy element stylu. Jego ciepły odcień i naturalna struktura wprowadzają przytulność do pomieszczeń.

Tym kluczem posługujemy się również w pracowni Lustro w ramie. Rysunek drewna, surowość, słoje, faktura, doceniamy to wszystko w kontakcie z gładką taflą belgijskiego szkła z jakiego tworzymy nasze rustykalne lustra.

Lustro rustykalne i kompozycja wnętrza

Lustra w stylu rustykalnym są prawdziwymi perełkami tego stylu wnętrzarskiego. Ich ram nie można sobie wyobrazić bez urokliwego drewna. Połącznie neutralnych barw, bieli, drewna, ornamentów i lustra to zamknięcie lekkości w elemencie dekoracyjnym.

Lustra rustykalne świetnie sprawdzają się w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Dobrze wpisują się w przestrzenie trudne, mało doświetlone, wprowadzając do nich lekkość.

  • Lustra rustykalne do przedpokoju stanowią doskonałą powitalną wizytówkę, gdzie mogą odbijać światło i uczynić przestrzeń bardziej otwartą i jasną.
  • Lustro rustykalne do łazienki wprowadzi naturalną elegancję, stwarzając przyjemną atmosferę, która sprzyja relaksowi.
  • Lustra w rustykalnej ramie są również doskonałym dodatkiem do sypialni, gdzie tworzą romantyczną atmosferę i odbijają delikatne światło świec.

Harmonia w stylu rustykalnym

Styl rustykalny jest harmonijną mieszanką naturalnych elementów i ręcznie wykonanych dodatków. W ofercie Lustro w ramie znajdziesz kilkanaście propozycji luster utrzymanych w tym stylu. Mogą one funkcjonować niezależnie, jako lustra stojące, czy wiszące, ale będą też świetnym podkreśleniem piękna. rustykalnej szafy czy innych mebli.

Łagodność i prostota to cechy typowe dla luster utrzymanych w stylu rustykalnym. Kolorystyka powinna być stonowana, skupiając się na ziemistych tonach i naturalnych odcieniach, ale nie wyklucza np. złotej ramy. Chodzi o ciepło i przytulność.

Pokaż więcej Pokaż mniej