Lustra podświetlane LED

Kiedyś niedoceniane, zarezerwowane tylko dla łazienek. Dziś podświetlane lustra są ozdobą wnętrz, doświetleniem przestrzeni, przyjacielem domowników. I absolutnie nas to nie dziwi. Co więcej, podzielamy zachwyt nad podświetlanymi lustrami i jesteśmy w grupie ich wiernych fanów. Dlaczego?

Bo wnętrza z udziałem takich luster są wyjątkowe. Światło i lustro to para przepiękna, która pełni znaczącą rolę aranżacyjną.

Połączenie, które rozświetla wnętrze światłem, subtelnym, nieoczywistym, sączącym się gdzieś zza szklanej tafli, spod ramy lustra, która już nie jest zwykłą ramą, bo światło wywołuje złudzenie optyczne i lustro nie wisi. Ono lewituje w przestrzeni, niezależnie od tego czy jest to lustro w ciężkiej, czy lustro w lekkiej ramie, czy też lustro bez ramy.

Lustro z oświetleniem

To względy estetyczne, a teraz trochę o funkcjonalności. Odpowiednio podświetlone lustro ułatwia wykonanie makijażu. W czasach kiedy wizerunek jest istotny, dobrze oświetlone lustro to podstawa. Podświetlane lustra doskonale sprawdzają się w sypialni nad toaletką, w łazience, czy w domowej garderobie.

A to nie koniec możliwości, bo jeszcze jest przecież wybór barwy światła i sposobu włączania podświetlenia. Dobór światła ma szczególne znaczenie dla spójności wnętrza oraz funkcjonalności lustra, jak w przypadku luster do makijażu. Lustra podświetlane są z wykorzystaniem technologii LED. Zatem mamy połączenie piękna, użyteczności i energooszczędności.

Sami widzicie, bo trudno nie zauważyć, że światło i lustro mają wiele wspólnego z pięknem i wyjątkowością.

Lustro podświetlane – biżuteria dla wnętrza.

Dla nas piękne lustra to dekoracja przestrzeni. Traktujemy je trochę jak biżuterię dla wnętrza i tak jak jubilerzy, tak my, lubimy pracować z biżuterią i oświetleniem. Dlatego chętnie światłem wynosimy lustra na piedestał.

W naszej pracowni tworzymy lustra podświetlane w ramach, ale i też bez ram. W dodatku łączymy światło, taflę lustra i indywidualne zamówienia. Przygotujemy lustra o dowolnych wymiarach, które idealnie dopasowują się do każdego wnętrza. Wykonamy podświetlane lustro do łazienki, do sypialni nad toaletką, do garderoby w technologii backlight, w której światło wydobywa się z obwodu lustra lub technologii frontlight. W tym przypadku światło świeci frontalnie wydobywając się poprzez wypiaskowaną taflę lustra.

Zapraszamy, bo to tylko wybrane opcje jakie możemy zaprezentować, reszta jest możliwa w trakcie konsultacji z klientem, bo kwestia luster, światła i potrzeb klienta jest dla nas najważniejsza. Zapraszamy do naszej oferty.

Pokaż więcej Pokaż mniej

LUSTRA Z PODŚWIETLENIEM LED

Lustra podświetlane są to lustra, które wykorzystują energooszczędne światło typu LED. Technologia LED to nie tylko większa trwałość świecenia, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Taśmy LED odporne są na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wstrząsy mechaniczne czy wibracje, a także warunki środowiskowe. Wykonywane na zmówienie, dzięki czemu sami mogą Państwo wybrać rozmiar, kształt lustra oraz rodzaj podświetlenia. Dzięki swojej technologii znajdują szerokie zastosowanie. Bardzo dobrze sprawdzają się w łazienkach, jako stanowiska do makijażu oraz jako element dekoracyjny wnętrz.

 

Lustra z oświetleniem LED – rodzaje podświetlenia:

Lustra podświetlane mają obecnie bardzo szerokie zastosowanie i są coraz częściej spotykane w nowoczesnych wnętrzach. Mogą mieć różną formę oraz rodzaj podświetlenia:

  •  lustra podświetlane dekoracyjne, zwane inaczej lustrami z podświetleniem typu backlight, w których oświetlenie wydobywa się zza lustra, tworząc świetlną aureolę wokół. Są dodatkowym źródłem światła w pomieszczeniu. Nie może ich zabraknąć w nowoczesnych wnętrzach. Lustro, spod którego wypływa światło, wygląda niezwykle lekko, jakby unoszone nad ścianą. Podkreśla jej fakturę, ociepla i rozjaśnia wnętrze.
  • lustra do makijażu, zwane lustrami z podświetleniem typu frontlight – idealne do wykonywania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych m.in. do makijażu. Neutralna barwa oraz moc światła pozwalają uzyskać barwę zbliżoną do światła dziennego. Natomiast oświetlenie wydobywające się po obwodzie lustra przez wypiaskowaną część zapewni równomierne podświetlenie twarzy. Lustro z tego typu podświetleniem może zastąpić dodatkowe oświetlenie kinkietowe. Dzięki temu, iż wykonywane są na wymiar istnieje możliwość wyboru wzoru podświetlenia. Może być to wypiaskowany okrąg, owal, prostokąt, kwadrat czy też wypiaskowane pasy na lustrze.

 

Lustra led – szeroki wachlarz możliwości oraz funkcji:

– we wszystkich typach luster z podświetleniem istnieje możliwość doboru barwy światła – biała neutralna, biała ciepła lub biała zimna,

– w zależności od potrzeb, lustra te mogą być sterowane różnego rodzaju włącznikami

– do produkcji luster wykorzystujemy lustrzane tafle światowej klasy producenta luster AGC. Dodatkowo na życzenie klienta możemy wykonać fazowanie krawędzi. Ozdobny szlif, tzw. faza wykonana wzdłuż krawędzi lustra poprzez efektowne załamywania światła podnosi jego walory estetyczne. Dostępne szerokości fazy 5-30mm

– opcje dodatkowe w jakie możemy zaopatrzyć każde lustro z podświetleniem:

+ folia ochronna do lustra – jest to folia podklejona z tyłu, która w razie rozbicia lustra zabezpiecza odłamki szkła przed rozpryśnięciem się,

+ folia grzejna do lustra – zapobiega osadzaniu się pary wodnej na powierzchni lustra,

+ do każdego z luster z podświetleniem istnieje możliwość wykonania ramy

 

Lustra z podświetleniem LED – nasz standard:

– oświetlenie jest ukryte i zabezpieczone, diody led są przykryte mlecznym kloszem, dzięki temu nie są widoczne

– zasilanie jest wodoodporne, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo, szczególnie w miejscach o wysokiej wilgotności np. łazienki, wszystkie zasilacze posiadają stopień ochrony IP67

– podzespoły stosowane w lustrach podświetlanych posiadają certyfikat CE

– do luster z podświetleniem stosujemy taśmy LED premium, które posiadają lepsze parametry techniczne od taśm standardowych, zarówno posiadają więcej W/ m.b., więcej lumenów oraz mają większy współczynnik oddawania barw, są również trwalsze

– nie stosujemy taśm LED o stopniu ochrony IP67, gdyż szybciej się przepalają, żółkną i przez to zmieniają barwę świecenia

 

Lustra podświetlane LED  – łatwe w montażu

Lustra z oświetleniem LED mocowane są do ściany za pomocą zestawu kołków i haków dołączonych do przesyłki. Na tylnej powierzchni lustro posiada odpowiednie uchwyty montażowe. Elementy znajdujące się z tyłu lustra są łatwo demontowalne na wypadek zmiany diod LED po utracie ich żywotności.

 

Dlaczego warto zainwestować w lustro z oświetleniem LED?

  • dłuższa żywotność oświetlenia
  • światło typu LED oszczędza energię
  • lustra z podświetleniem LED są dodatkowym źródłem światła we wnętrzach
  • lustra podświetlane LED podkreślają charakter ściany, wydobywają jej kolory i strukturę
  • lustro z podświetleniem zmienia charakter łazienki, ożywia ją i wnosi współczesny sznyt
  • odpowiednio dobrane podświetlenie lustra pozwoli wykonać perfekcyjny makijaż
  • dzięki temu, iż są wykonywane na wymiar znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu