Lustra podświetlane

Od kilku lat podświetlane lustra triumfują i wcale nas to nie dziwi. Wystarczy spojrzeć na aranżacje z ich udziałem, aby docenić, jak znaczącą pełnią rolę. Rozświetlają wnętrze ciekawie wyglądającym światłem. Sączy się ono miękko spod ramy lustra, która przez to wygląda, jakby się unosiła. Drugą opcją jest podświetlenie lustra ułatwiające wykonanie makijażu. Podświetlane lustra są też bardzo dekoracyjne, a do tego eleganckie. Lustro jest naszym zdaniem jednym z najważniejszych elementów każdej aranżacji, dlatego chętnie wynosimy je na piedestał, podkreślając odpowiednim oświetleniem.

W naszej pracowni wykonujemy nie tylko lustra w ramach, ale także lustra podświetlane. Przygotowywane na indywidualne zamówienie, o dowolnych wymiarach, idealnie dopasowują się do każdego wnętrza.
Podświetlane lustra doskonale sprawdzają się w łazience, w sypialni nad toaletką, garderobie lub przymierzalni. Możliwość doboru barwy światła oraz jego intensywności pozwalają uzyskać pożądaną barwę światła. Dobór odpowiedniego światła ma szczególne znaczenie dla spójności wnętrza oraz funkcjonalności lustra, jak w przypadku luster do makijażu.
Technologia LED sprawia, że lustra podświetlane są energooszczędne. Mogą być sterowane za pomocą różnych włączników lub pilotem, a współczesna technologia obróbki szkła pozwala na uzyskanie dowolnego efektu podświetlenia.
Wykonujemy:
– lustra podświetlane dekoracyjne, zwane inaczej lustrami z podświetleniem typu backlight – oświetlenie wydobywa się zza lustra, tworząc świetlną aureolę wokół. Posiadają raczej typowo dekoracyjną funkcję. Poprzez podświetlenie po obwodzie tylnej płaszczyzny lustra, uzyskuje ono efekt trójwymiarowości oraz podkreśla charakter ściany. Jest także dodatkowym źródłem światła.
– lustra do makijażu, zwane lustrami z podświetleniem typu frontlight – idealne do wykonywania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych m.in. do makijażu. Neutralna barwa oraz moc światła pozwalają uzyskać barwę zbliżoną do światła dziennego. Natomiast oświetlenie wydobywające się po obwodzie lustra przez wypiaskowaną część zapewni równomierne podświetlenie twarzy.

LUSTRA Z PODŚWIETLENIEM LED

Lustra podświetlane są to lustra, które wykorzystują energooszczędne światło typu LED. Technologia LED to nie tylko większa trwałość świecenia, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Taśmy LED odporne są na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wstrząsy mechaniczne czy wibracje, a także warunki środowiskowe. Wykonywane na zmówienie, dzięki czemu sami mogą Państwo wybrać rozmiar, kształt lustra oraz rodzaj podświetlenia. Dzięki swojej technologii znajdują szerokie zastosowanie. Bardzo dobrze sprawdzają się w łazienkach, jako stanowiska do makijażu oraz jako element dekoracyjny wnętrz.

 

Lustra z oświetleniem LED – rodzaje podświetlenia:

Lustra podświetlane mają obecnie bardzo szerokie zastosowanie i są coraz częściej spotykane w nowoczesnych wnętrzach. Mogą mieć różną formę oraz rodzaj podświetlenia:

  •  lustra podświetlane dekoracyjne, zwane inaczej lustrami z podświetleniem typu backlight, w których oświetlenie wydobywa się zza lustra, tworząc świetlną aureolę wokół. Są dodatkowym źródłem światła w pomieszczeniu. Nie może ich zabraknąć w nowoczesnych wnętrzach. Lustro, spod którego wypływa światło, wygląda niezwykle lekko, jakby unoszone nad ścianą. Podkreśla jej fakturę, ociepla i rozjaśnia wnętrze.
  • lustra do makijażu, zwane lustrami z podświetleniem typu frontlight – idealne do wykonywania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych m.in. do makijażu. Neutralna barwa oraz moc światła pozwalają uzyskać barwę zbliżoną do światła dziennego. Natomiast oświetlenie wydobywające się po obwodzie lustra przez wypiaskowaną część zapewni równomierne podświetlenie twarzy. Lustro z tego typu podświetleniem może zastąpić dodatkowe oświetlenie kinkietowe. Dzięki temu, iż wykonywane są na wymiar istnieje możliwość wyboru wzoru podświetlenia. Może być to wypiaskowany okrąg, owal, prostokąt, kwadrat czy też wypiaskowane pasy na lustrze.

 

Lustra led – szeroki wachlarz możliwości oraz funkcji:

– we wszystkich typach luster z podświetleniem istnieje możliwość doboru barwy światła – biała neutralna, biała ciepła lub biała zimna,

– w zależności od potrzeb, lustra te mogą być sterowane różnego rodzaju włącznikami

– do produkcji luster wykorzystujemy lustrzane tafle światowej klasy producenta luster AGC. Dodatkowo na życzenie klienta możemy wykonać fazowanie krawędzi. Ozdobny szlif, tzw. faza wykonana wzdłuż krawędzi lustra poprzez efektowne załamywania światła podnosi jego walory estetyczne. Dostępne szerokości fazy 5-30mm

– opcje dodatkowe w jakie możemy zaopatrzyć każde lustro z podświetleniem:

+ folia ochronna do lustra – jest to folia podklejona z tyłu, która w razie rozbicia lustra zabezpiecza odłamki szkła przed rozpryśnięciem się,

+ folia grzejna do lustra – zapobiega osadzaniu się pary wodnej na powierzchni lustra,

+ do każdego z luster z podświetleniem istnieje możliwość wykonania ramy

 

Lustra z podświetleniem LED – nasz standard:

– oświetlenie jest ukryte i zabezpieczone, diody led są przykryte mlecznym kloszem, dzięki temu nie są widoczne

– zasilanie jest wodoodporne, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo, szczególnie w miejscach o wysokiej wilgotności np. łazienki, wszystkie zasilacze posiadają stopień ochrony IP67

– podzespoły stosowane w lustrach podświetlanych posiadają certyfikat CE

– do luster z podświetleniem stosujemy taśmy LED premium, które posiadają lepsze parametry techniczne od taśm standardowych, zarówno posiadają więcej W/ m.b., więcej lumenów oraz mają większy współczynnik oddawania barw, są również trwalsze

– nie stosujemy taśm LED o stopniu ochrony IP67, gdyż szybciej się przepalają, żółkną i przez to zmieniają barwę świecenia

 

Lustra podświetlane LED  – łatwe w montażu

Lustra z oświetleniem LED mocowane są do ściany za pomocą zestawu kołków i haków dołączonych do przesyłki. Na tylnej powierzchni lustro posiada odpowiednie uchwyty montażowe. Elementy znajdujące się z tyłu lustra są łatwo demontowalne na wypadek zmiany diod LED po utracie ich żywotności.

 

Dlaczego warto zainwestować w lustro z oświetleniem LED?

  • dłuższa żywotność oświetlenia
  • światło typu LED oszczędza energię
  • lustra z podświetleniem LED są dodatkowym źródłem światła we wnętrzach
  • lustra podświetlane LED podkreślają charakter ściany, wydobywają jej kolory i strukturę
  • lustro z podświetleniem zmienia charakter łazienki, ożywia ją i wnosi współczesny sznyt
  • odpowiednio dobrane podświetlenie lustra pozwoli wykonać perfekcyjny makijaż
  • dzięki temu, iż są wykonywane na wymiar znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu